Afiş- Totem- Raket- Billboard Tasarımı ve Tasarım Özellikleri

Bir firma ya da kurum için tanıtım maksatlı kullanılan Afiş- Totem- Raket- Bilboard tasarımı; duruma göre belirli etkinlikler öncesinde tercih edilebilir fakat her ne niyetle olursa olsun bu tip ürünlerin kullanımındaki hedef esastır: Önceden belirlenmiş nesneyi, istenilen şekliyle hedef kitlenin zihnine yerleştirebilmek.

Afişlerde ayrı bir üslup, Billboardlar da başka bir ifade kullanılması gerekir; çünkü her alanın kendine göre kuralları ve belirlenmesi gereken köşe noktaları bulunur. Bunların aksinde hareket edildiği zaman boşa masraf yapılmış olmakla beraber asla hedeflenen tanıtım faaliyetlerine ulaşılamaz.

Afiş mi Yaptırsam Raket mi Tasarlasam?

Afiş- Totem- Raket- Bilboard tasarımı, kendi içinde farklı gruplara ayrıldığından bu ürünlerin iyi şekilde bilinmesi ve ihtiyaç duyulan ürüne hangisinin sahip olduğunun karar verilmesi gerekir.

  • Afiş: Afiş, genel olarak günlük hayatta çok sık gördüğümüz ve her kaliteden mağazanın önünde yer alan büyük dikkat çekici yazıları ya da görselleri üzerinde barındıran kağıttan veya bezden parçalardır; fakat afişin el afişi gibi farklı boyutlardaki ayrı grup ürünleri de bulunur. Bu bakımdan afiş ile bir mağazanın tanıtımı da yapılır, belirli bir konuda halkı bilgilendirmek için bilgiler de sunulur. İşin özüne bakıldığında afişlere bakılınca genel olarak bir görsel ve o görseli temsil eden yazılarla karşılaşırız.
  • Totem: Totem, Fransızca kökenli bir kelime olup genel olarak ilkel toplumlarda kabul edilen kutsal ongunu temsil eder ve bu ongun, duruma göre hayvan ya da bitki, ağaç olabilir. Reklamcılık alanında kullanılan totem ise şekliyle özellikle Kızılderili kabilelerinde bulunan totemleri andırır; fakat ondan farklı olarak şekliyle dikkat çekip üzerindeki mesajı etrafa yaymaya çalışır. Totem tasarımlarda birden fazla marka, işletme görseli olduğu da kabul edilebilir; tek bir mağazanın ayrı özelliklerinin tanıtıldığı da…
  • Raket: Raket, dışarıdan bakıldığında Billboardlar ile karıştırılır; fakat onlardan farklı olarak genelde araçların ya da trafiğin yoğun olduğu veya yayaların bol geçtiği alanlarda çevreyle uyumlu biçimde konumlandırılarak tanıtım faaliyetleri yapar.
  • Billboard: Billboard, şehrin hemen hemen her noktasında vardır ve günlük hayatta sıkça karşınıza çıkar. Genel olarak reklam panosu adıyla çağrılan Billboard, duruma göre sabit ya da hareketli görünümüyle dikkat çeker; ayrıca yaygın kullanımına bağlı olarak belirli ebatlarda standartlaştığını da söyleyebiliriz. Bu bakımdan ürün tanıtım sistemleri içerisinde en göze batanın Billboard olduğu söylemek; hatta kişi, etkinlik vs. tanıtım faaliyetlerinin de çoğunlukla onunla sergilendiğini söylemek hata olmaz.

Afiş- Totem- Raket- Bilboard tasarımı, belirtilen mantıkla ayrı ayrı ölçütlere dikkat ederek sağlanır; fakat önceden belirttiğimiz gibi hangi alanda ne gibi ihtiyaca sahip olunduğuna dikkat ederek hareket edilmesi, tanıtım yapılacak ürünle beraber çevrenin de göz önüne alınması gerekir.

Doğru Tanıtım Mantığı Nasıl ve Nerede Bulunur?

Afiş- Totem- Raket- Bilboard tasarımı konusunda iletişime geçebileceğiniz birçok seçeneğin varlığı mevcut; fakat bu seçenekler arasında hem kaliteli kadroya hem de yüksek teknolojik ekipmanlara sahip olanı seçmeniz, zor olabilir. Bu yüzden her türlü Afiş- Totem- Raket- Bilboard tasarımı için gönül rahatlığıyla bizimle muhatap olup kafanızdaki görüntünün daha iyisine ulaşmayı garanti altına alabilirsiniz; tabi öncesine konuyu daha derinlikli incelememiz adına bizimle görüşmeyi kararlaştırmanız gerekir. Ondan sonra gerek klasik gerekse modern çizgilerde tamamen amacınıza yönelik çalışmayı ortaya koyacak olan ekip arkadaşlarımız; makul fiyatlardaki yüksek kalitede yer alan çalışmalarını emrinize sunacaktır. Siz de bu çalışmalarının keyfini sürmek adına arkanıza yaslanabilirsiniz.Bir Cevap Yazın