Broşür İle Müşteri/ Müşteri Kitlenize Çok Hızlı Ulaşın

Türkiye genelinde birçok farklı sektörde hizmet sunan veya ürün satışı gerçekleştiren işletmeler en etkili tanıtım araçlarından biri olan broşür ürünlerini kullanmaktadır. Türkiye’de baskı sektöründe el ilanı olarak da adlandırılan bu tanıtım ürünü firmaların öne çıkarmak istedikleri hizmet veya ürünlerini halka tanıtmak için kullandıkları mecralardır. Genel olarak çok yüksek sayıda baskıları gerçekleştirilen ve halka açık alanlarda dağıtımı yapılan el ilanları hedef kitleye ulaşma noktasında önemli bir yere sahiptir. Boyut anlamında küçük bir tanıtım alanı sağlayan bu el ilanları ilgi çekmeleri amacıyla etkili bir şekilde tasarlanmalıdır. Bu konuda firmamızın uzman grafik tasarım personelleri en dikkat çekici tasarımları oluşturmaktadır. Yine aynı tip işlem için insert veya katalog çözümlerinden de faydalanabilirsiniz.

El ilanı tasarımlarında genel olarak kullanılan bilgiler; kampanya, tanıtım ve bilgilendirme tarzında olmaktadır. İşletmeler için kampanya broşür ürünleri hazırlanırken işletmenin iletişim bilgileri, konum bilgisi, logo ve hazırlanan kampanya bilgileri kullanılarak genel anlamda sade bir tasarım hazırlanır. Hazırlanan tasarımda öne çıkarılmak istenen nokta gerçekleştirilecek kampanya ve bu kampanya ile ilgili avantajlı fiyatlar olmaktadır. Göze çarpıcı ve ilgi çekici bir tasarım gerçekleştirmesi için grafik personellerimiz kısa açıklamalar ve slogan tarzında cümleler kullanmaktadır. Bu noktada işletmeler tarafından görüş alışverişi yapılarak en doğru kelime ve cümlelerin seçilmesi sağlanır. Tasarımda ilgi çekicilik elde edilirken ana amaç işletmenin sağlamak istediği fikrin ortaya koyulmasıdır.

Broşür Fiyatları ve Ebatlar Nelere Dikkat Edilmeli

En ilanlarının tasarımları gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de işletmenin kampanya ve fikirlerini ön plana çıkarabilecek yeterli boyuta sahip kağıt seçiminin yapılmasıdır. Kağıt seçimi yapılırken gramaj noktasında çok hafif ve parlak kağıtlar seçilmesi daha ilgi çekici sonuçlar elde edilmesini sağlar. Genel olarak arkalı önlü ve küçük ebatlarda hazırlanan el ilanları küçük ama dikkat çekici bir tanıtım aracıdır. Ebat noktasında el ilanı tasarımları için A6(105*148mm) kağıt boyutları ve A5(148*210mm) kağıt boyutları gibi seçimler gerçekleştirilerek uygun tasarımlar hazırlanabilir. Ayrıca klasik olarak kullanılan bu ölçüler yerine yelpaze veya yatay şekilde olan kağıt kullanımları da bulunmaktadır.

Tasarımlar gerçekleştirilmeden önce gerekli bilgilerin sağlanması, kağıt kalitesinin ve gramajlarının seçilmesi ve ebatlarının belirlenmesi sonrasında en uygun broşür fiyatları sunularak firmamız tarafından teklif verilmektedir. Sunmuş olduğumuz teklifin işletmeler tarafından veya şahıslar tarafından kabul edilmesi sonrasında firmamızın uzman grafik tasarımcıları en etkili sonuçları doğuracak tasarım işlemlerini gerçekleştirirler. Gerçekleştirilen tasarımların müşterilerimize sunulması sonrasında onay alınması ile belirlenen sayılarda baskı işlemi yapılmaktadır. El ilanlarının baskı işleminde kullanılan sayıya göre broşür fiyatları ayrıca değişiklik göstermektedir. Genel olarak el ilanı basım sayısının arttığı noktada baskı maliyetleri düşük olduğu için sunulan fiyatlarda daha düşük noktada olmaktadır. Baskı sayısının yüksek tutulması sayesinde el ilanlarının daha fazla kişiye ulaşması da sağlanabilir.

Broşür Ürünlerinden Geri Dönüş Alınması

Doğru bir şekilde tasarımı gerçekleştirilmiş ve yeterli sayıda bastırılarak en etkin noktalara dağıtımı yapılmış broşür ürünleri belirli bir süreç sonrasında şahıs veya kurumsal işletmelere geri dönüş sağlayacaktır. El ilanlarının sağladığı geri dönüş düşünüldüğünde en önemli nokta sunulan kampanyanın değerli bulunması ve halk tarafından ilgi çekici görülmesidir. Günümüzde birçok firma tarafından en çok kullanılan tanıtım ürünlerinden biri olan en ilanı daha düşük maliyetlere sahip olduğu için ve bulundukları her noktada işletmelerin tanıtımını sağladıkları için tercih edilmektedir. Her an her noktada karşılaşılabilen el ilanları işletmelerin kampanyaları ve hizmetleri ile daha fazla kişiye ulaşmasını ve müşterileri çekmesini sağlamaktadır.Bir Cevap Yazın